В истински футболен празник се превърна благотворителния мач между отборите на Димитър Бербатов и Луиш Фиго. Над 35 хиляди зрители на Националния стадион "Васил Левски" наблюдаваха на живо спектакъла, който завърши при резултат 3:3. Не крайният резултат обаче бе важното в шоуто, което предложи много качествени отигравания от някои от големите звезди в играта. Събраните средства пък отидоха за фондацията на Бербатов.

Благотворителният мач на Бербатов и Фиго в снимки

Още преди мача Бербатов ни направи съпричастни с емоциите в автобуса и в съблекалнята на своя отбор, а деца от фондацията на българина направиха специално музикално шоу.

Самият двубой започна с много бързи три гола. Още в 4-ата минута Давид Трезеге вдигна публиката на крака с фамозно попадение от воле от малък ъгъл след чудесен пас на Луиш Фиго.

Благотворителният мач на Димитър Бербатов и Луиш Фиго

източник: LAP.bg

В 9-ата резултатът бе изравнен. След центриране на Райън Гигс, Бербатов свали с глава за Роби Кийн, а в опита си да изчисти Карлос Марчена си отбеляза автогол. 2 минути по-късно пък изигралият във високо темпо целия мач Мичел Салгадо подаде хитро към Трезеге, който заби втория си гол в двубоя.

В края на полувремето пък познатата ни от Тотнъм комбинация между Бербатов и Роби Кийн доведе до гол на ирландеца.

На почивката заслужилите деца от фондацията на Бербатов бяха наградени. В началото на второто полувреме в игра влезе Стилиян Петров, което доведе до огромни аплодисменти и скандирания от трибуните.

В 54-ата минута Шимао Саброса върна аванса за All Stars, след като се откъсна очи в очи с Дейвид Джеймс и преодоля бившия английски национал с техничен удар.

Отново Роби Кийн пък оформи крайното 3:3. Той се възползва от перфектен пас отляво на Мартин Петров и без проблеми засече в опразнената врата.

До края на мача в игра влязоха и много от талантливите български футболисти, които Бербатов бе селектирал в своя отбор. А накрая всички завърши с много ръкопляскания и усмивки от страна на футболисти и зрители.

Ето и цялата хронология на шоуто:

90' Край на мача - 3:3 между отборите на Бербатов и Фиго!

83' Яри Литманен бе близо до гола, а в същото време извън терена Фиго се прави на оператор.

71' Луиш Фиго напуска терена под бурните аплодисменти. На негово място влиза Робер Пирес. В игра е и Даниел Боримиров, който получи освирквания.

69' 3:3! Отново Роби Кийн реализира за United Stars. Той получи перфектен пас отляво от Мартин Петров и без проблеми засече в опразнената врата.

64' Прекрасно положение за тима на Фиго. Първп Саха стреля опасно, но Джеймс спаси, а след него Фиго уцели напречната греда.

63' Неделев влезе на мястото на Патрис Евра. "Ще вляза отново. Ще спечелим. Искам да оставя малко време и на младите момчета. Всички подкрепят Димитър и Луиш Фиго, това е страхотно. Страхотно е, обичам да играя с него, но трябва да вкара", заяви французинът.

54' 3:2 за All Stars. Шимао Саброса се откъсна сам в предни позиции, излезе очи в очи с Дейвид Джеймс и успя да го преодолее с техничен удар.

52' "Тези хора сме ги гледали само по телевизията. Стараем се да им подражаваме. Трябва да бъдем професионалисти", заяви замененият Чорбаджийски.

46' Стилиян Петров влезе в игра на мястото на Красимир Балъков, а обявяването му доведе до бурни ръкопляскания и викове "Стенли, Стенли". Няколко смени и в отбора на Фиго, в игра влязоха Луиш Боа Морте, Шота Арвеладзе и Луис Саха.

21:12 Начало на второто полувреме!

21:00 На почивката Димитър Бербатов награждава заслужилите деца от фондация "Димитър Бербатов".

20:52 Музикално изпълнение на Михаела Филева и VenZy в почивката на мача.

20:50 Над 35 хиляди зрители заеха места на Националния стадион "Васил Левски", за да наблюдават шоуто.

45' Край на първото полувреме!

44' 2:2 след една позната комбинация - Бербатов навлезе отдясно и подаде перфектно успоредно на голлинията към Роби Кийн, който от два метра засече във вратата.

39' Мартин Йол: "Малко сме се поотворили. Малко отсъстват краката. Всичките тези момчета са страхотни, но малко започват да се изморяват."

37' Божидар Чорбаджийски заменя Гари Невил. "Първият гол беше удивителен. Да, ще обърнем мача", бяха първите думи на Невил.

31' Първа смяна в мача. Мартин Петров заменя Христо Стоичков. За All Stars пък Селестин Бабаяро заменя Димаш.

23' Прекрасна комбинация между бившите партньори в атаката на Тотнъм Кийн и Бербатов, завършила с атрактивен удар с пета на българина. Йенс Леман обаче внимаваше и спаси.

11' 2:1 за All Stars! Мичел Салгадо с хитър пас към Трезеге, който от няколко метра не сгреши за втория си гол в мача.

9' 1:1! Бързо изравняване на United Stars. Прекрасно центриране от Гигс, Бербатов свали с глава за Роби Кийн, но Карлос Марчена си заби автогол в опит да изчисти.

4' 1:0 за отбора на Фиго! Феноменален гол на Давид Трезеге, който засече с воле центриране на самия Фиго и от малък ъгъл реализира по изключителен начин!

Благотворителен мач на Бербатов и Фиго

източник: Gong.bg

20:00 Преди началото на мача Димитър Бербатов благодари за подкрепата на всички зрители.

19:55 Президентът на БФС Борислав Михайлов и кметът на София Йорданка Фандъкова са сред гостите на събитието.

19:50 Преди началото на мача зрителите бяха зарадвани със специално музикално шоу от деца от фондация "Димитър Бербатов"

19:40  Ето какво сподели Берба преди мача: "Факторите са два. Идват хора, които уважавам и като футболисти, и като хора. Правя го заради талантливите деца на България, защото са нашите деца. Всичко в съблекалнята беше много приятно. Когато стъпиш на терена, вече е различно. Ще играем 90 минути, ще си припомним някои неща. Ще благодаря на всички, че дойдоха."

19:36 Чрез видео на живо във Facebook Бербатов ни прави свидетели и на загрявката на двата отбора:

19:35 Майката, съпругата и децата на Димитър Бербатов вече са в ложата на Националния стадион. Те дори са подготвили специален плакат, на който пише номер 9.

19:30 Съставите на двата отбора:

Юнайтед Старс: 1. Дейвид Джеймс, 2. Гари Невил, 3. Патрис Евра, 8. Христо Стоичков, 9. Димитър Бербатов, 10. Роби Кийн, 11. Райън Гигс, 15. Неманя Видич, 18. Фил Невил, 18. Пол Скоулс
Резерви: 4. Божидар Чорбаджийски, 12. Божидар Краев, 17. Мартин Петров, 17. Георги Миланов, 18. Ивайло Чочев, 19. Стилиян Петров, 19. Кирил Десподов, 19. Калоян Кръстев, 20. Антонио Вутов, 23. Тодор Неделев, 37. Ияд Хамуд

Треньор: Мартин Йол

All Stars: 1. Йенс Леман, 2. Иван Кордоба, 2. Мичел Салгадо, 5. Карлос Марчена, 7. Луиш Фиго, 8. Робер Пирес, 8. Предраг Миятович, 10. Яри Литманен, 13. Димаш, 14. Кристиан Карембьо, 17. Давид Трезеге
Резерви: 1. Себастиан Фрей, 3. Селестин Бабаяро, 6. Еманюел Петит, 9. Луис Саха, 11. Даниел Боримиров, 13. Луиш Боа Морте, 20. Симао Саброса, 24. Шота Арвеладзе

Треньор: Аврам Грант

Съдия: Никола Попов

Прави впечатление, че доста от звездите, които трябваше да уважат събитието, не са на линия. Сред тях са Роберто Карлос, Деко, Дуайт Йорк, Максуел, Франческо Толдо, Нуно Гомеш, Гайска Мендиета, Гари Невил, Едвин Ван дер Саар и Рио Фърдинанд

В минутите преди мача Бербатов ни направи съпричастни с уникално видео, показващо атмосферата в автобуса и в съблекалнята на отбора, където треньорът Мартин Йол сподели любопитни спомени, свързани с Бербатов и даде забавни указания на своите футболисти.