Локомотив Сф и Спартак изиграха спаринг в „Надежда“, който втородивизионният тим от Плевен спечели с 3:1.

В редиците на гостите личаха имената на четирима бивши локомотивци – Даниел Васев, Иво Иванов, Димо Атанасов и Илиян Гаров.

Почти през цялото времетраене на двубоя обаче играта бе равностойна и разликата в резултата дойде от по-добрата реализация на плевенчани.

Още в 48-ата секунда четвъртодивизионният Локомотив излезе напред - 1:0. Калоян Ангелов избяга на защитата, стреля прехвърлящо отдалеч и Локо Сф поведе от съблекалнята.

В 7-ата минута обаче с рязък удар без подготовка юношата на Локо Сф в състава на Спартак Даниел Васев изравни, а след това не се зарадва на гола, аплодиран от трибуните.

В 34-ата минута 17-годишният вратар на локомотивци Драгомир Петков не се справи добре с една центрирана топка, тя попадна у Преслав Антонов и той я прати в мрежата за 1:2.

В самия край на полувремето Димо Атанасов центрира добре, а Минко Димитров засече с глава в обратния ъгъл на вратаря за 1:3.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени, но равностойният характер на двубоя се запази. Разликата с първата част бе, че не паднаха нови попадения и Спартак спечели с 3:1.

ЛОКО СФ – СПАРТАК ПЛ 1:3

1:0 Калоян Ангелов 1, 1:1 Даниел Васев 7, 1:2 Преслав Антонов 34, 1:3 Минко Димитров 45

ЛОКО СФ: Драгомир Петков /46-Цветомир Витков, 78-Асен Асенов/, Николай Велков /46-Сибил Карагьозов/, Мартин Димитров /70-Иван Гогов/, Дарко Савич /46-Антон Славчев/, Костадин Велков /78-Денис Мартинов/, Васил Вакадинов /70-Валентин Удев/, Йордан Ризов /78-Росен Йорданов/, Валери Дръндев/46-Борис Мидилев/, Георг Василев /46-Кристиян Величков/, Калоян Бонев /46-Васил Димитров/, Калоян Ангелов /78-Григор Андреев/ Старши треньор – Антон Велков.

СПАРТАК ПЛ: Димитър Пантев, Станислав Георгиев, Димо Атанасов, Илиян Гаров, Цветелин Радев, Тихомир Тодоров, Иво Иванов, Богомил Дяков, Минко Димитров, Даниел Васев, Григор Долапчиев /Христо Митев, Преслав Антонов, Виктор Иванов, Кристиян Иванов Ивайло Дангуров, Никола Мицански, Теодор Михайлов/ Старши треньор – Роберт Петров.

СТАДИОН: „Локомотив“ - 250 зрители

СЪДИЯ: Богомил Маринов