Гол от фаул донесе минимален успех с 1:0 за Сливнишки герой срещу Локо Сф в контрола, играна на стадиона в Сливница.

Попадението заби в 60-ата минута с хубав удар почти от границата на пеналта Ангел Маджиров. Този гол направи разликата в резултата между третия в ЮЗ В група Сливнишки герой и първия в СРГ-север Локо Сф в тази проверка.

„Железничарите“ обаче бяха по-активният тим, особено през първото полувреме, когато имаха и лек превес срещу по-високо стоящия в йерархията свой домакин. Локомотивци обаче в трети пореден мач показаха, че им липсва острота в завършващата фаза и отново не записаха гол.

С подновяването на играта Калоян Бонев от Локо Сф отблизо с глава не успя да преодолее вратаря на Сливнишки герой Симеонов. Локомотив опитваше през цялата втора част висока преса, но пък се изложи същевременно на контрите на домакините, при една от които Кристиян Георгиев остана сам срещу вратаря, но Драгомир Петков изби в корнер. В 60-ата минута пак след контра се стигна до нарушение на границата на наказателното поле, което Маджиров превърна в единствения гол.

В 84-ата минута попадение на Антон Славчев от Локо Сф не бе зачетено заради засада, а три минути по-късно пак същият футболист отблизо бе съвсем близо до изравнителен гол, но не успя.

Тимът от Сливница пък през зимната пауза е бил напуснат от доста футболисти и сега на техните места е привлечен на практика цял нов отбор.

Локо Сф ще продължи с контролите на чужд терен срещу по-високо стоящи от него съперници. На 20 февруари от 15 ч. локомотивци ще гостуват на втородивизионния Пирин Разлог.

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ – ЛОКО СФ 1:0

1:0 Ангел Маджиров 60

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Димитър Симеонов, Георги Гайдаров, Любомир Деспотов, Ивайло Марков, Ангел Маджиров, Цветан Гроздин, Николай Маринов, Ивайло Цветков, Красимир Георгиев, Алекс Димитров, Кристиян Ковачев. Старши треньор – Петър Малинов

ЛОКО СФ: Драгомир Петков, Дарко Савич, Антон Славчев, Николай Велков, Димитър Тодоров, Мартин Димитров, Калоян Ангелов, Георг Василев, Йордан Ризов, Калоян Бонев, Васил Димитров /Майк Кръстев, Денис Мартинов, Красимир Узунов, Васил Вакадинов, Валери Дръндев, Кристиян Величков, Росен Йорданов, Григор Андрев, Неделин Асенов/ Старши треньор – Антон Велков