Вихрушка в полите на Витоша провали втори контролен мач на Локомотив Сф в рамките на няколко дни.

След като в сряда мачът с Ботев Ихтиман изобщо не се състоя заради бурния вятър и бе изигран на следващия ден /0:0/, сега срещата със София 2010 все пак просъществува до 58-ата минута, когато съдията даде краен сигнал при 2:0 за третодивизионния тим.

След почивката откъм Витоша се изви страхотна виелица – вятър, носещ сняг, и реферът Александър Костадинов след консултация с двамата треньори прекрати двубоя на „Царско село“ преждевременно.

И двата гола за София 2010 бяха куриозни. В 5-ата минута центриране отляво даваше вид, че изпраща топката в аут. От вятъра обаче тя се върна леко назад и тупна върху напречната греда. Младият вратар на Локо Сф Драгомир Петков явно не очакваше тя да се върне в полето, а там Симеон Ганчев я довкара с глава.

В 50-ата минута пък резервата днес на вратата на Локо Сф Асен Асенов сам я набута в мрежата си. Лека топка от корнер попадна в ръцете му, но стражът бе надвит от витошката стихия и я изпусна зад голлинията за 2:0.

Новият тим на Стойне Манолов София 2010 е последен след есента в ЮЗ В група, но се е подсилил за пролетта и е с амбицията да се спаси, по думите на треньора му Тодор Янчев.

Домакините имаха лек превес преди почивката, когато се сипеше дъжд, но времето позволяваше нормален мач. Още едно разбъркване около вратата на Локо Сф и един далечен удар, париран от Петков, бяха положенията за „две и десетките“. Локо Сф пък се отчете с един голов шанс, веднага след първия гол, когато Васил Димитров пропусна сам срещу вратаря.

Срещата бе предшествана от минута мълчание в памет на големия Трифон Иванов.

СОФИЯ 2010 – ЛОКО СФ 2:0 прекратен в 58 мин

1:0 Симеон Ганчев 5

2:0 Асен Асенов 50-автогол

Титулярни единайсеторки:

СОФИЯ 2010: Кирил Георгиев, Давид Стоянов, Иво Маринов, Мирослав Иванов, Тони Стоичков, Николай Лазаров, Александър Димитров, Радой Божилов, Александър Аспарухов, Христо Бангеев, Симеон Ганчев. Старши треньор – Тодор Янчев

ЛОКО СФ: Драгомир Петков, Николай Велков, Антон Славчев, Дарко Савич, Димитър Тодоров, Костадин Ангелов, Кристиян Величков, Мартин Димитров, Росен Йорданов, Георг Василев, Васил Димитров. Старши треньор – Антон Велков.