Истински порой от голове видяха в слънчевия ден около 250-те зрители на контролата Локо Сф - Ботев Ихтиман - 7:3. Това бе последната проверка преди старта на първенството и за третия във Втора лига Локомотив, и за последния в Югозападната трета лига Ботев.

Но за десетте гола в мача на помощния терен на стадиона в "Надежда" допринесоха и двата отбора, защото и ихтиманци играха открито и бяха възнагредени с три гола.

Класата обаче нормално е на страната на Локо Сф, който започна головата серия още във 2-ата минута чрез Илия Димитров - 1:0. В 12-ата обаче Петър Петров изравни резултата, но минута по-късно Николай Цветков отново изведе домакините напред - 2:1.

Демона оформи бързо своя хеттрик в мача - в 19-ата вкара от дузпа, а в 21-ата от игрова ситуация за 4:1.

До края на полувремето отново Цветков, а също и Станкев уцелиха гредите на вратата на Ботев.

След петте гола през първата част влетяха още толкова топки във вратите и след почивката. Първо Станислав Желязков върна един гол за 4:2 в 49-ата минута, а в 56-ата хубаво попадение за 5:2 реализира Здравко Димитров.

В 58-ата минута от дузпа се разписа Владимир Бахъров за ихтиманци - 5:3.

В средата на полувремето Младен Додич смени 8 от 11-те футболисти в Локомотив. От 11-орката преди това останаха в игра само дебютиралият гръцки защитник Костас /Константинос/ Манолас, Владимир Семерджиев и Исмаел Тайдер, който пък влезе още през първото полувреме като смяна. В игра се появи и Емил Виячки, който е наказан за мача с Оборище и неговото отсъствие се усети в защитата на Локо Сф.

Именно Виячки с глава вкара за 6:3 в 70-ата минута, а голеадата в мача приключи също с глава Марио Йорданов - 7:3 в 89-ата минута.

Локомотив приключи контролите с победи, освен в този мач, още над Хебър с 4:0, Септември Симитли с 3:0, Пирин ГД с 8:1 и Витоша Бистрица с 1:0. Железничарите направиха реми 2:2 с Рилски спортист и допуснаха загуба от Кариана Ерден с 1:2.

Другата събота локомотивци приемат Оборище за първенство на Втора лига, а Ботев играе със Свобода Пещера в Ихтиман в Трета лига.

ЛОКО СФ - БОТЕВ ИХТИМАН 7:3

1:0 Илия Димитров 2, 1:1 Петър Петров 12, 2:1 Николай Цветков 13, 3:1 Николай Цветков 19 дузпа, 4:1 Николай Цветков 21, 4:2 Станислав Желязков 49, 5:2 Здравко Димитров 56, 5:3 Владимир Бахъров дузпа 58, 6:3 Емил Виячки 70, 7:3 Марио Йорданов 89

ЛОКО СФ: 1 Андреа Ефремов, 13 Стоян Предев, 15 Александър Горанов, 3 Константинос Манолас, 21 Христос Контохристос, 6 Владимир Семерджиев, 33 Том, 18 Николай Цветков, 20 Здравко Димитров, 77 Мартин Станкев /Резерви: 12 Кристиян Кацарев, 23 Емил Виячки, 17 Галин Ташев, 8 Исмаел Тайдер, 10 Илиян Стефанов, 19 Марио Йорданов, 7 Александър Александров, 26 Красимир Милошев, 11 Алекс Боримиров/ Старши треньор - Младен Додич

БОТЕВ ИХТИМАН: 1 Кристиян Дяков, 22 Венцислав Гурков, 6 Кристиян Петков, 3 Георги Николов, 13 Станислав Желязков, 19 Дарко Савич, 23 Владимир Бахъров, 17 Сидер Томов, 15 Евтимиос Гамагас, 8 Петър Петров, 12 Кристиян Дончев, 11 Мирослав Кацаров /Резерви: Томи Илиев, Любомир Николов, Ставрос Хараламбидис, Стефан Юруков, Сашо Сашов, Валери Свиленов/ Старши треньор - Валери Свиленов.