Още един познат локомотивец, Даниел Пеев, се включи в игра за столичното Локо при петата разгромна победа на тима в контролите – 7:1 срещу Банкя.

Пеев игра през първото полувреме и засега ще поддържа форма с родния си тим. Костадин Велков, който излезе с капитанска лента, обаче ще остане в отбора, за да му помогне в трудния период.

Локо Сф нямаше никакъв проблем и срещу Банкя. Срещу четвъртодивизионните си съперници до момента тимът е набрал голова разлика 26-2 в петте си проверки.

Банкя изненадващо можеше да открие в 10-ата минута чрез Ангел Ангелов, който обаче не успя да преодолее вратаря Асенов.

После започна серията от голове във врата на Банкя. Калоян Бонев вкара за 1:0 със силен диагонален шут в 18-ата минута. 2:0 направи Григор Андреев в 21-ата, а в 37-ата Росен Йорданов фиксира на 3:0 резултата до почивката.

51-годишният вратар на Банкя Йосиф Иванов допусна още два гола за 1 минута между 52-ата и 53-ата, вкарани от Антон Славчев и Калоян Бонев. Любопитното е, че преди цели 28 години той е бил втори вратар на Локо Сф, когато титуляр бе Пламен Николов.

Ангел Ангелов в 60-ата минута реализира почетно за Банкя. За крайното 7:1 се разписаха още Калоян Караджинов в 67-ата и Сибил Карагьозов в 75-ата минута.

Последната контрола на Локо Сф преди старта на първенството в СРГ-север ще бъде в събота от 10 ч. сутринта в Требич срещу местния Вихър.

ЛОКО СФ: Асен Асенов, Юлиян Петков, Дарко Савич, Костадин Велков, Валентин Удев, Антон Славчев, Борис Мидилев, Даниел Пеев, Росен Йорданов, Калоян Бонев, Григор Андреев /Цветомир Витков, Валери Дръндев, Денис Петров, Ивайло Зафиров, Калоян Караджинов, Валентин Йочев, Илиян Георгиев, Сибил Карагьозов, Станислав Йорданов, Радостин Нгуен/

БАНКЯ: Йосиф Иванов, Живко Пъшев, Кирил Грандаков, Ангел Ангелов, Вергил Симов, Ивайло Лазаров, Иван Георгиев, Кирил Дръндев, Десислав Георгиев, Петър Капитански, Васил Александров /Никола Мерджанов, Александър Павлов, Здравко Димитров/.