България завърши на трето място в група D в квалификационния турнир за Евро 2018 по футзал. Пред около 1000 зрители в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна "лъвовете" отстъпиха на тима на Англия с 1:4.

Треньорският щаб на българите стартира срещата с Костадин Иванов на вратата, а пред него полеви играчи Веселин Геренски, Пламен Стойков, Даниел Димов и Марко Костич.

Националите ни започнаха уверено мача, като създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Англия, но не съумяха да ги реализират. Мартин Великов финтира играч на "Трите лъва" и стреля от малък ъгъл но след намесата на вратаря топката се отби в страничната греда. В 16,50 минута стражът Костадин Иванов сгреши при подаването на топката и Ричард Ларс с едно докосване насочи кълбото опразнената врата.

Само секунди след почивката българите можеха да изравнят резултата. Веселин Геренски открадна топката в центъра на терена, нахлу мощно, но не можа да намери Пламен Стойков, който бе останал сам на задна греда. Само две минути по-късно англичаните удвоиха резултата, отново чрез Ричард Ларс. В 34,08 минута Дъглас Ред завърши добра контраатака за своя тим и направи резултата класически - 3:0 за Англия. След попадението България заигра с пети полеви играч, а 43 секунди преди края на срещата Йосиф Шутев върна един гол.

Само 16 секунди по-късно Люк Белинджър оформи крайното 4:1, след като прехвърли майсторски вратаря ни.

Така англичаните са втори в подреждането с две победи и загуба, а нашите момчета са трети с победа и две загуби. Лидер е тимът на Албания, а в дъното без точков актив е Малта с три загуби.

Съставът на България: Костадин Иванов, Веселин Геренски, Пламен Стойков, Даниел Димов, Марко Костич (Исмет Хаджиев, Станем Арсов, Росен Дачев, Георги Герасимов, Мартин Великов, Димитър Петев, Йосиф Шутев, Даниел Несторов, Мартин Марков

Треньор: Димитър Пантев
Помощник треньор: Бойко Косев