Днес се изиграха мачовете от 29-ия кръг на Югозападната Трета лига. В дербито за първите места Беласица победи Вихрен в Сандански с 2:0 и се настани на второто място в класирането. Марек удържа върха след успех над Пирин Гоце Делчев с 3:1 и вече е с аванс от 4 пред преследвачите.

Балкан Ботевград победи Ботев Ихтиман с 1:0 с гол през първата част. През второто полувреме и двата отбора имаха възможност да се разпишат, но нови голове не паднаха и домакините грабнаха трите точки. Ботев пропусна възможността в края на мача да стигне поне до точка, но изпусна от изгодни ситуации.

Банско направи поредна крачка към спасението си, след като победи на негостоприемния стадион в Етрополе - Чавдар с 2:0.

Кюстендил победи с класическото 3:0 дербито на града срещу Велбъжд. Перун също ще се бори за оцеляването си, след като в този кръг победи у дома Левски Чепинци с 3:1.