Беласица спечели дербито с Вихрен С голове на Атанас Карачоров и Марти Таушанов отборът на Беласица спечели с 2:0 като гост дербито срещу Вихрен Сандански. През първата част на срещата имаше положения и пред двете врати, но заради неточна стрелба на футболистите на двата тима не се стигна до отбелязване на попадения.

След почивката с по-точни действия пред противниковата врата бяха футболистите на Беласица. В 58-ма минута след атака по левия фланг топката попадна у Аспарух Шамкалов, който центрира високо в наказателното поле на домакините и включилия се в помощ на нападението защитник Атанас Карачоров с глава простреля вратаря Ради Ангелски.

Шест минути по-късно Стивън Кирилов след атака по левия фланг насочи топката към Марти Таушанов и той не сгреши за крайното 2:0. В мача бяха уцелени на три пъти гредите, от които два пъти от домакините и един път от гостите. В допълнителното време главният съдия Димитър Буров показа директен червен картон на Александър Смилков заради груба игра.