Отборът на Лудогорец до 15 години надигра категорично със 7:1 Академия Гроздановски във втори си мач от  международния турнир VIVACOM Cup 2023. Така талантите на "орлите" се класираха за финала на надпреварата, след като вчера спечелиха с 8:0 срещу Джетика (Молдова).

Срещата започна отлично за разградчани и те поведоха още в 5-ата минута след реализирана дузпа от Ястиян Георгиев. 3 минути по-късно Тодор Тодоров се възползва от дълго подаване зад защитата и удвои резултата за Лудогорец. След само още няколко минути преднината на “зелените” стана класическа, след като Ястиян Георгиев се възползва от добър пробив и пас на Джем Андонов и реализира второто си попадение в срещата. В 20-та Николай Попов отбеляза за 4:0.

До края на полувремето паднаха още попадения - първо Джем Андонов се разписа с прецизен удар с левия крак, а след това Тимур Мустафа изведе добре Преслав Стойков сам срещу вратаря и резултатът стана 6:0.

След почивката бяха извършени множество смени и в 50-ата минута Академия Гроздановски стигна до дузпа. Зад топката застана Лука Лазаревски, който не сбърка и вкара за 6:1. В края на срещата обаче Лудогорец стигна до седмо попадение чрез Веселин Атанасов.