С двубоя между Лудогорец и Джетика и изразителна победа за българския отбор с 8:0 бе открит международния турнир VIVACOM Cup за деца до 15 години. "Зелените" поведоха още в първата минута. Николай Пoпов се възползва от центриране на Преслав Стойков и след като първоначалният му удар бе спасен, при добавката изведе "орлите" напред в резултата.

Шест по-късно, при същата комбинация, домакините удвоиха преднината си. В 13-ата минута резултатът стана класически след нов гол на Николай Попов, а асистенцията отново бе на Преслав Стойков. Няколко минути по-късно разградчани покачиха на 4:0 и отново Попов бе голмайстор, но този път последното подаване направи Веселин Атанасов.

Малко преди края на първата част Преслав Стойков отбеляза пето попадение, а при този резултат дойде и почивката. През второто полувреме бяха направени множество промени. Лудогорец продължи да бъде по-добрият отбор на терена. Тимур Мустафа направи резултата 6:0 след самостоятелен рейд в 52-рата минута.

Малко по-късно Иван Терзиев отбеляза и седмо попадение. В последната минута Калоян Георгиев оформи крайния резултат 8:0. По този начин Лудогорец стартира повече от убедително седмото издание на VIVACOM Cup.