На 26 септември в двубой от 3-ия кръг на Държавното първенство по футбол за жени сезон 2020-2021, момичетата на РИАЛ Ковачевци посрещнаха на стадион "Димитровец" отбора на Локомотив Стара Загора.

Мачът се проведе при тежки атмосферни условия като проливният дъжд и тежкият терен затрудниха максимално двата отбора и поставиха на изпитание физическото им състояние. Въпреки това положения пред двете врати не липсваха.

Първото полувреме протече положително за гостуващия отбор, който успя да отбележи две попадения във вратата на РИАЛ. През втората част, благодарение на добрата физическа подготовка, домакините успяха да върнат един гол и малко не им достигна да изравнят резултата в срещата. Така Локо Стара Загора записа успех с 2:1 и заема 5-ото място в класирането с актив от 6 точки, а РИАЛ е на 10-ата позиция с 3.

В събота (03.10) момичетата на РИАЛ гостуват на Етър във Велико Търново от 15:30 ч. в мач от 4-ия кръг.