Отборите на Локомотив Русе и Доростол 2013 Силистра завършиха наравно – 0:0 в среща от XIV–ия кръг на Североизточната трета лига.

„Железничарите“ могат само да съжаляват за пропуснатата победа, след като доминираха в мача и направиха куп пропуски пред вратата на гостите.

През първото полувреме най-деен в предни позиции за домакините бе Станимир Петров, пред когото се откри и най-чистото положение. Насочената от него топка обаче, бе избита от голлинията на силистренската врата.

След почивката „червено-черните“ продължиха да диктуват събитията на терена. Второто полувреме се игра почти на една врата – тази на гостите от Доростол 2013.

Русенци създадоха много положения за отбелязване на гол, които не успяха да оползотворят. Не помогнаха и влезлите в игра опитен халф Ивайло Кирилов и едвам възстановеният от контузия Динко Станчев. Въпреки изключително силния натиск на „железничарите“ в последните минути, резултатът остана непроменен, пишат от Пресслужбата на Локомотив Русе.

В следващия кръг Локомотив Русе ще гостува на Ботев Нови пазар.