Локомотив Русе и Септември ’98 (Тервел) завършиха наравно 1:1 в среща от 13–ия кръг на Североизточната трета лига.

„Железничарите“ имаха териториален и игрови превес по време на целия мач, но не съумяха да материализират превъзходството си в крайната фаза на нападението.

В пореден мач русенци пропуснаха точки заради липсата на изявен голмайстор.

Срещата започна живо с битка по целия терен, като с течение на времето домакините пренесоха играта в половината на гостите.

Усилията им се увенчаха с успех в 22 мин, когато капитанът Живко Парашкевов бе изведен отляво сам срещу вратаря на гостите Николов и не сгреши – 1:0.

В 71 мин. при една от редките си атаки гостите успяха да изравнят.

Пламен Панайотов бе точен, след като се възползва от грешка на защитника на Локо Русе Джан Али.

Очаквано, „червено-черните“ натиснаха здраво и потърсиха победен гол, но гостите успяха да удържат резултата.

Накрая остана впечатлението, че главният съдия Веселин Гацев даде последния съдийски сигнал малко по-рано от изтичането на редовните 90 минути, без допълнително време на втората част.

Това доведе до протести от страна на щаба на „железничарите“.

В следващия кръг Локомотив Русе отново е домакин.

Мачът ще бъде в петък, 4 ноември, от 14:00 ч. на стадион „Дунав“, а съперник е тимът на Доростол 2013 (Силистра).

По същото време Септември ’98 (Тервел) ще гостува в Хитрино.