Юношеският национален отбор до 19 г. отстъпи на Чехия с 1:3 във втората контрола между двата тима, която се проведе на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Срещата започна с лек натиск на Чехия. Първото положение дойде в 14-ата минута, когато след центриране отляво, Томас Фрейт стреля с глава в ръцете на вратаря Наумов. Пет минути по-късно Петр Плахи шутира от дистанция, но не намери очертанията на вратата.

Резултатът бе открит в 23-ата минута от Томас Фрейт, който проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля в обратния ъгъл.

Три минути по-късно вратарят Наумов бе заменен от Павел Здравков, тъй като получи контузия.

В 33-ата минута Чехия стигна до втори гол. След подаване отдясно и колективна грешка в нашата отбрана Томас Фрейт се разписа отблизо.

Първата опасна атака за българския отбор дойде минута по-късно, когато Тонислав Йорданов пусна хубав пас към Валери Христов, който центрира в наказателното поле към Георги Русев, но той не успя да достигне до топката.

В 37-ата минута падна третия за гол за Чехия. След пробив отдясно последва ниско подаване към капитана на гостите Алекс Крал, който прати топката по земя в мрежата за 0:3.

Минута по-късно Ивайло Климентов влезе на мястото на Иван Калайджийски.

В 43-ата минута България създаде най-чистото си голово положение. Милко Георгиев проби отдясно и подаде към Тонислав Йорданов, чийто удар обаче бе отразен от Мартин Йедлика. От последвалия ъглов удар националите не успяха да застрашат вратата на съперника.

През второто полувреме националите подобриха играта си, като започнаха да атакуват по-често и стигнаха до намаляване на разликата в резултата. В 50-ата минута Калоян Кръстев задържа топката и намери фронтално пред вратата Тонислав Йорданов, който се разписа след рикошет. След попадението тимът на България продължи да бъде по-активен в търсене на още голове, но до ново попадение така и не се стигна.

България U19 - Чехия U19 1:3

Голмайстори: 0:1 Томас Фрейт (23), 0:2 Томас Фрейт (33), 0:3 Алекса Крал (37), 1:3 Тонислав Йорданов (50)

Жълти картони: Валери Христов, Петко Христов (България); Даниел Турина, Матей Халс, Ондрей Хвея (Чехия)

България U19: 1. Даниел Наумов (К) (Павел Здравков, 26), 16. Иван Калайджийски (Ивайло Климентов, 38), 15. Петко Христов, 2. Валери Христов, 4. Атанас Ташолов, 7. Ивайло Найденов, 17. Милко Георгиев (Станислав Иванов, 51), 10. Георги Русев, 13. Калоян Кръстев (Илиян Стефанов, 62), 8. Георги Янев, 9. Тонислав Йорданов (Светослов Ковачев, 78)

Старши треньор: Ангел Стойков

Стартовият състав на Чехия U19: 16. Мартин Йедлика, 4. Доминик Хасек, 2. Мартин Антъл, 17. Ондрей Хвея, 11. Томас Фрейт, 3. Роман Касиар, 6. Ондрей Новотни, 18. Денис Гранечни, 19. Даниел Маречек, 5. Петр Плахи,  13. Алекс Крал (К)

Старши треньор: Ян Сухопарек

Съдия: Стефан Апостолов