Пред около 1000 зрители на стадион "Лазур" в Бургас отборите на Испания и Австрия завършиха наравно в първия мач от европейското първенство по футбол за юноши до 17, което ще се проведе в България.

Испания - Австрия

източник: LAP.bg, Илиaн Телкеджиев

Отборът на Испания, който е двукратен европейски шампион за юноши, поведе с гол от дузпа в 46-та минута, реализирана от капитана на младите испанци Карлес Аленя, който е играч на Б отбора на Барселона. В 62-та минута Санди Ловрич изравни - 1:1, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.

По-късно днес - от 18,00 часа, на стадион "Берое" в Стара Загора ще се състои официалната церемония по откриването на европейското първенство по футбол за юноши до 17 години, а след това, от 19,00 часа, ще се играе и вторият мач от група А - между домакина България и Хърватия./БТА