Отборът на Пирин Гоце Делчев победи с 1:0 Миньор Перник в среща от 16-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Преди сезона мнозина определяха двата отбора като фаворити за промоция в професионалния футбол, въпреки че в момента са по назад в класирането.

Единственият гол в мача отбеляза влезлия като резерва Леон Илиев осем минути преди края на срещата.

Домакините имаха предимство през целия мач. В 15-ата минута беше отменен гол на Томи Костадинов заради засада. Бившият футболист на ЦСКА и Литекс нацели и греда. Атанас Спириев пък пропусна сам срещу вратаря Леонтиев.

За неврокопчани това е трета поредна победа, за Миньор обаче загубата бе трета поред. Преди това "чуковете" загубиха от Пирин Разлог и Беласица.