Септември Симитли и Пирин Гоце Делчев завършиха наравно 1:1 в последната среща от третия кръг на югозападната трета група. Това бе и първият мач на осветление на изцяло обновения стадион - красавец в Симитли.

Отборът от Симитли надигра кандидата за първото място в групата, но изпусна победата. Особено през второто полувреме момчетата на Иво Тренчев направиха непростими пропуски.

Гостите от Гоце Делчев поведоха с гол на Георги Самокишев от фаул в 35-та минута.

Бившият юношески и младежки национал се намира в страхотна форма и бележи гол в четвърти пореден мач, въпреки че е защитник.

Футболистите от Септември имаха много претенции за отсъждането на фаула и главният рефер Вангел Вангелов вдигна жълт картон на Лулейски за протестите.

Пет минути по-късно домакините изравниха резулата. Отново след фаул изпълнен от Гущеров, Юсев с мъка отби топката и притичалия Божидар Станчев отблизо насочи топката в мрежата.

През второто полувреме домакините натиснаха здраво и първо Гущеров от пет метра пропусна, а двадесет минути преди края Креболиев от границата на малкото наказателно поле уцели страничната греда.

Така Пирин загуби първи точки в първенството,  а Септември остана отново без победа.