Отборът на ЦСКА U17, воден от Добримир Митов, оглави класирането в Елитната юношеска група след победа над Левски-Раковски с 4:0 в отложен мач от IV кръг. "Армейците" продължават да са непобедени и имат актив от 19 точки след 6 победи и едно равенство в първенството.

"Червените" владееха инициативата в двубоя, който се игра на стадион "Раковски", от първия до последния съдийски сигнал. В 22-та минута Асен Дончев беше съборен в наказателното поле и спечели дузпа, която обаче пропусна да реализира. 3 минути по-късно той се реваншира и асистира на Огнян Николов за първия гоя мача.

В 30-та минута Християн Петров се разписа за 2:0, а в 37-та Асен Дончев направи резултата класически. Отново той вкара фамозен гол с удар извън наказателното поле в 49-та минута. До края на срещата червените пропуснаха още няколко блестящи възможности да увеличат преднината си, но до нови попадения не се стигна и така ЦСКА спечели визитата си на Левски-Раковски с 4:0.

В следващия си мач лидерите гостуват на Славия. Срещата е в неделя (1 октомври) от 10:30 часа.