През уикенда в Бургас се проведоха първите два кръга от държавното първенство на България по плажен футбол. Три отбора успяха да спечелят пълен актив от 6 точки.

След като вчера надигра съгражданите си от Любимец-13 с 8:3, днес шампионът МФК Спартак (Вн) взе един от най-важните си двубои от редовния сезон - с 6:2 срещу вицепървенеца СА-МВР.

Двубоят бе доста изнервен, като имаше претенции срещу съдийството, най-вече от страна на "полицаите". Варненският тим поведе с 3:0 след попадения на Филип Филипов, Станислав Джамбазов и Тодор Колев. Костадин Меразчиев намали резултата, а Колев покачи на 4:1. Цено Лозанов върна още едно попадение за столичния тим, а до края Филип Филипов оформи своя хеттрик, а с него и крайния резултат - 6:2.

Бронзовият медалист ФК Русе надигра днес отбора на Медицински университет-Варна с 3:1. Успехът не дойде лесно. Русенци, които направиха много пропуски в двубоя, откриха с гол на Александър Иванов в 7-ата мин. като този резултат се запази до 3-ата мин. на последната третина, когато Еркан Мюзекиев удвои. Калоян Иванов успя да върне интригата минута по-късно, вкарвайки за 1:2, за да оформи Александър Иванов крайния резултат 5 мин. преди края. В срещите си от първия кръг Русе надигра с 6:3 Локомотив, а МУ-Варна отстъпи на СА-МВР с 3:7.

Втора убедителна победа записа домакинът Свети Никола (Бургас). След 9:0 над Верея вчера, възпитаниците на Павлин Ковачев надиграха убедително Локомотив (Варна) с 8:1.

Хеттрик за успеха реализира Димитър Петров, два пъти точен бе Иван Грингов, а по веднъж - Константин Инджов, Ясен Тузаков и Стоян Ненов. За "железничарите" голът бе дело на Любомир Пенев.

Новакът Любимец-13 записа първа победа в държавното, след като надигра драматично Верея след изпълнение на дузпи. Редовното време и 3-минутното продължение завършиха 4:4, а при рулетката на дузпите варненският тим вкара веднъж повече. Старозагорци поведоха с 2:0 още до 3-ата мин. след точни удари на Росен Тонев и Станимир Петров. Иван Атанасов успя да намали, но Петров отново даде аванс на Верея в началото на втората третина.

Мануел Тахмисян и Иван Атанасов направиха 3:3, а Росен Тонев даде нов аванс на Верея. Атанас Атанасов вкара красив гол с пета и прати мача в продължение - 4:4. В него гол не падна и така се стигна до дузпите. В герой за Любимец-13 се превърна вторият вратар Александър Бъчваров, който влезе в този момент специално да пази. Той успя да хване последната дузпа на Габриел Желязков и така донесе успех на варненци. Според правилника, обаче, за победа с дузпи се дава само 1 точка.

Третият, четвъртият и петият кръг на държавното ще се проведат на 2, 3 и 4 август в Стара Загора.

2 кръг:
Любимец-13 - Верея 8:7 (след изпълнение на дузпи, в редовното вреем и продълженията 4:4)
Свети Никола - Локомотив 8:1
ФК Русе - Медицински университет-Варна 3:1
МФК Спартак - СА-МВР 6:2