България записа загуба и във втората си среща от група Г на квалификациите за световната купа по плажен футбол през 2017-а, които се провеждат в Йезоло, Италия. Ден, след като отстъпиха на Унгария с дузпи, сега националите загубиха от Франция с 2:6.

Франция откри резултата в 4-та минута чрез Анджелети. До края "петлите" организираха още няколко опасни атаки, но стражът Добромир Господинов демонстрира качествата си и отрази всички удари към своята врата. За България Цветков, Живков, Тузаков и Джамбазов пробваха да реализират, но не сполучиха.

Французите имаха превес през втората част и поведоха с 4:0. Барботи бе точен на два пъти, а Соарес добави едно попадение. Стражът на "петлите" Дюпин също бе на висота, като спаси ударите на Лозанов, Джамбазов и Живков.

В 25-та минута Франция стигна до пети гол, който бе отбелязан от Мазон. 60-секунди по-късно Тузаков намали за 1:5 след хубав удар от воле, а в 29-та отново той бе точен за 2:5.
Самон сложи точка на спора с гол в последните минути за крайното 2:6 в полза на "петлите".

Следващият двубой на България е срещу Азербайджан, на 6 септември, вторник от 10:00 часа.