Българският национален отбор се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по минифутбол в Кошице, след като надигра с 2:1 състава на Италия. Срещата мина през истинска драма, след като българите стигнаха до успеха с победен гол в последната минута.

Любомир Генчев - синът на една от легендите на българския футбол Бончо Генчев, се превърна в герой за "лъвовете", разписвайки се буквално с последния удар в мача. Иначе Ангел Рахов откри в 27-ата минута и макар българският тим да контролираше мача, допусна изравняване. Юри Баколи беше точен за "Скуадра Адзура". Въпреки това, финалният натиск на българската формация си каза думата. Спас Милушев стреля, но вратарят на италианците изби неговиу изстрел. При добавката на Генчев обаче нямаше какво да направи.
Утре е мачът ни от четвъртфиналите, а съперник е Франция, спечелил суперизненадващо с 1:0 над Украйна.