ЦСКА надигра тотално отбора на Ман Сити на финала на турнира Бултекс Къп, но остана втори, след като загуби след дузпи. Финалът се игра пред пълни трибуни в КК Албена.

„Червените” не се притесниха от именития си съперник и натиснаха още в началото на мача. Близо до гола бяха Кристиян Славов, Йоан Маринов и Павел Головодов.

Ман сити нанесоха първия си удар в мача в 43-ата минута, когато Джо Харди прехвърли вратаря на „армейците” след пас на Диало, но топката се отби в напречната греда. ЦСКА отвърна с два уникални пропуска на Йоан Маринов в 54-ата и 55-ата минути, останал непокрит срещу МакКълок, но стражът се справя блестящо.

Тодор Кръстев също се отчете с пропуск 8 минути преди края на мача, когато стреля силно от границата на наказателното поле, но топката мина встрани. Нулевото равенство се запази в редовното време.

При дузпите Ман Сити се наложи с 4-1 (Дейвънпорт, Фернандес, Диало, Пачинг; Кръстев)

ЦСКА: Наумов, Благоев (Кръстев), Славов, Петров, Александров, Стойнов, Рамадан (Тошев), Головодов, Маринов, Димитров, Каров

Манчестър Сити: МакКълок, Дуейни, Ковъни, Пепрах, Лати, Дейвънпорт, Фернандес, Пачинг, Харди (Ями), Диало, Нмеча