Ботев Ихтиман спечели домакинството си на Рилски спортист с 1:0 в двубой от 14-ия кръг на Югозападната Трета лига. Победното попадение дойде в 82-ата минута, когато Влади Бахъров се разписа от дузпа и донесе 3-те точки на домакините.

През първата част домакините бяха по-добрият отбор на терена, но така и не съумяха да стигнат до попадение. Гостите от Самоков не успяха да затруднят сериозно вратаря на домакините и така двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

През втората част домакините стигнаха до победното попадение, след като съдията Вангел Вангелов отсъди дузпа в 82-ата минута за нарушение на вратаря на Рилецо срещу играч на Ботев, а от бялата точка Бахъров донесе успеха на домакините.

Така Ботев регистрира втори пореден успех с 1:0 след успеха над Марек в Дупница. Така Ботев вече има 16 точки и заема 13-ото място, а Рилски спортист е на 10-ото с 19.

В следващия кръг Ботев гостува на 4-ия в таблицата Пирин Разлог, а Рилски приема Чавдар Етрополе.