Българският национален отбор по футбол за аматьори загуби с 1:2 от Полша на финала на европейското първенство „Regionscup”, което се проведе в Сливен и Стара Загора. Мачът завърши след продължения, като резултатът след редовното време беше 1:1.

Българският отбор откри резултата, след като Пламен Стоянов отбеляза с глава в 67-мата минута. Тимът на Полша изравни в 78-мата минута след гол на Михал Одул.

Поляците отбелязаха победния гол в края на второто 15-минутно продължение чрез Шиван Яскуловски. Така гостите лишиха играчите на старши треньора Ангел Станков от възможността да станат европейски шампиони за аматьори пред родна публика.

Мачът се игра пред около 6000 човека на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен. Финалистите бяха наградени от кмета на града Йордан Лечков.