Шарлът нанесе едва четвъртата загуба на Бостън от началото на сезона, след като се наложи с 95:83 точки и прекъсна серията на Селтикс от 9 поредни успеха.

Селтикс губеше с 41:45 точки на полувремето, а до края на мача гостите от Шарлът нито за миг не изпуснаха преднината си. Кевин Гарнет записа 24 точки и 8 борби за Селтикс, като поради контузия за домакините не игра Рей Алън.

Джеймс Ричардсън вкара 34 точки и спечели 9 борби за Бобкетс, който печели едва за втори път от 11 мача като гост този сезон.

Бостън губи за втори път в последните си 18 домакински мача, а от началото на сезона има 29 победи и само 4 загуби. Досегашната единствена домакинска загуба на Бостън този сезон бе на 19 декември от Детройт.

„Това беше наша ужасна грешка. Играхме слабо в защита”, каза треньорът на Бостън Док Ривърс.

„Не можем да печелим всеки мач през сезона. Ние трябва да очакваме най-доброто от всеки, а тази вечер Шарлът изигра един от най-силните си мачове”, каза Пол Пиърс.