Сан Антонио Спърс разби Лос Анджелис Лейкърс със 105:85 в едно от дербитата на Западната конференция на НБА. Така лошата серия на Лейкърс като гост продължи, а отгоре на всичко се контузи и голямата им звезда Кобе Брайънт. Въпреки това те имат баланс 29-9, което ги прави най-добър отбор не само на Запад, но и в цялата Лига.

Тим Дънкан вкара 26 точки и спечели 13 борби за Спърс. Те имаха аванс от 12 точки на почивката, 53:41- но след това увеличиха преднината си на 20. 9:19 минути преди края на редовното време гостите от Лос Анджелис опитаха обрат, но стигнаха до съкращаване на 10 точки- 79:69 за домакините, които пък след това нанизаха 10 безответни точки. Лейкърс пък загубиха четвърта поредна среща като гост, което е най-лошото им постижение от 2007-а година насам.

Докато беше на терена Брайънт вкара 16 точки, а 23 за защитаващите титлата си езерняци добави Андрю Бинъм. Кобе почувства болки в пръста, който счупи преди време и напусна терена след третата част. Наставникът на Лейкърс Фил Джаксън заяви, че звездата е под въпрос за следващата среща на отбора- тази нощ в Далас. Тони Паркър добави 22 точки за Спърс, а Рон Артест- 13 за гостите.

В щата Тенеси местните Гризлис удариха със 104:102 Лос Анджелис Клипърс и вече имат четири поредни победи и се изкачиха на 11-о място на Запад. Руди Гей и Марк Гасол вкараха по 24 точки за Мемфис, а Зак Рандолф добави 20. Домакините успяха да преодолеят дефицит от 18 точки в средата на третата част, както и да спрат в края на мача Байрън Дейвис, който завърши с трипъл-дабъл в полза на Клипърс. Дейвис вкара 27 точки, спечели 12 борби и подаде 12 асистенции. Орландо Меджик удари Сакраменто със 109:88 с 30 точки и 16 борби на Дуайт Хайърд.

Орландо води в Югоизточната дивизия с 26 победи и 12 поражения, докато Сакраменто е на дъното на Запад и без особени шансове да попадне в първите осем отбора в конференцията. Райън Андерсън показа, че не случайно е твърд титуляр за победителите, след като започна четвъртата част на мача с тройка и изведе своите напред 79:78. Изобщо Андерсън завърши мача с 12 точки, а Майкъл Питрус с 18 и 10 борби. Тайрики Евънс пък отбеляза 18 за Сакраменто Кингс, чиято лоша защита допусна 31 точки само в четвъртата част на мача.