С 31 точки на Кармело Антъни Денвър победи шампиона Лос Анджелис Лейкърс с 98:96 точки в мач от първенството на НБА.

Домакините изоставаха със 7 точки в средата на последната част, но с важни борби във финалните минути и блокиран от Антъни изстрел от тройката на Дерек Фишър им гарантира победата.

За Денвър това бе четвърти пореден успех, с който те се изкачиха на второ място в Западната конференция. Лидер е ЛА Лейкърс.

Лейкърс играха без звездата си Кобе Брайънт, който получи почивка.

Пау Гасол бе най-резултатен за "езерняците" с 26 точки и 13 борби.

В Чикаго "биковете" победиха Кливланд със 109:108 точки, след 24 точки на Дерек Роуз и 23 на Кърк Хайнрих.

За Кливланд Мо Уилямс записа рекорд за сезона от 35 точки, а Леброн Джеймс пропусна мача.

Сакраменто се наложи над Лос Анджелис Клипърс със 116:94 точки и прекъсна серията си от 8 поредни загуби.

Тирек Евънс вкара 28 точки, спечели 6 борби и добави 7 асистенции за "кралете", който имаха преднина от 16 точки на почивката.