Новата звезда на Далас Раджон Рондо отбеляза 29 точки при победата на тима си със  119:101 като гост срещу Бостън в среща от Националната  баскетболна асоциация.

Това беше първо завръщане за баскетболиста в  Бостън след трансфера му в Маверикс на 19 декември. Бившият гард на Селтикс беше посрещнат топло от запалянковците в "Ти Ди  Гардън".

Рондо вкара първите си шест стрелби в първата четвърт, включително и три тройки. Далас поведе с 31:17, а публиката  отново аплодираше своя любимец Рондо, който изкара 9 сезона в  Бостън.

Далас водеше с 59:46 на почивката, след което имаше аванс от 92:64 след изиграването на три части. Преднината на гостите не  беше застрашена и те постигнаха четвърта поредна победа в  Лигата.

Монта Елис добави още 22 точки за успеха на Далас, а Дирк  Новицки се отличи със 17 точки.  Ейвъри Брадли беше най-резултатен за Бостън с 22 точки, а  Селтикс допусна петото си поражение в шест двубоя.

Лидерът в НБА Голдън Стейт победи със 126:105 у дома  Торонто, който води в Атлантическата дивизия. Това е 11-и  пореден успех за Уориърс като домакин, а загубата свали Раптърс  от върха в Източната конференция.

Стивън Къри вкара 32 точки и подаде 12 асистенции за  победителите, а неговият съотборник Дреймънд Грийн добави още 16 точки и 13 асистенции. Венецуелецът Гревис Васкес беше най-резултатен за гостите с  25 точки, а Кайл Лоури добави още 22 точки.

Лидерът в Югозападната дивизия Мемфис победи със 109:106  като гост срещу Лос Анджелис Лейкърс. Майк Конли завърши с 19  точки и 9 асистенции, а испанецът Марк Гасол добави още 18 точки и 10 борби. Коби Брайънт се отличи с 15 точки, 9 борби и 8 завършващи  подавания, но те не бяха достатъчни за Лейкърс да избегне  поражението.