Орландо Меджик се наложи над гостуващия Сан Антонио Спърс със 123:101 и сложи край на серията от десет поредни победи на съперника в Националната баскетболна асоциация.

Дуайт Хауърд се отличи с 29 точки и 14 борби, а Джей Джей Редик и Брендън Бас добавиха по 17 точки за едва втория успех на тима в последните десет срещи.

Новите попълнения в състава на Орландо също се представиха добре. Джейсън Ричардсън завърши с 15 точки, резервата Джилбърт Аринас допринесе с 14 точки, 6 борби и 9 асистенции, а Хедо Тюркоглу добави още 11 точки и 6 асистенции.

За гостите най-полезни с по 16 точки завършиха Тони Паркър и резервата Гари Нийл, а общо осем баскетболисти завършиха с двуцифрен точков резултат.

ЛеБрон Джеймс наниза 36 точки, а Маями победи домакина Финикс с 95:83. Крис Бош вкара 23 точки и взе 11 борби за гостите, които заемат второто място в Източната конференция. Джаред Дъдли се отличи с 33 точки и 12 борби, а Стийв Неш направи впечатляващите 18 асистенции, но и това не помогна.

Резервата Ърл Бойкинс вкара 19 точки при победата на Милуоки над домакина Сакраменто с 84:79. Андрю Богът завърши с 15 точки и 13 борби за гостите, които стигнаха до успеха след решаваща серия от 12:0 в четвъртата част.

Бено Удрих беше най-полезен за домакините със 17 точки и Самюел Даламбер с 13 точки и 12 борби. Последният в класирането в НБА Сакраменто имаше аванс от 6 точки в началото на последната четвърт, но допусна обрат, а с това и седма поредна загуба.