Орландо изнесе превъзходна последна четвъртина, за да победи със 113:103 като гост Лос Анджелис Лейкърс в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

В първата среща между двата тима след преминаването на Дуайт Хауърд от Орландо към Лос Анджелис през лятото, Меджик изненадаха предварително сочените за фаворити съперници с цели 40 точки в последната четвъртина. Арън Афлало поведе в статистиката на гостите с 30 точки, докато Глен Дейвис добави 23 и 12 спечелени борби за победата на Орландо. Тя прекъсна серия от три поредни загуби и направи баланса на тима 6-10.

Кобе Брайънт беше най-резултатен в мача със своите 34 точки, докато Хауърд, върху когото бяха съсредоточени всички погледи, завърши с 21 пункта и 15 спечелени борби. Лейкърс обаче останаха 8-9 през сезона и ще се надяват на по-добри времена с новия треньор Майк Д'Антъни.

Кармело Антъни наниза цели 34 точки и спечели шест борби при победа на Ню Йорк Никс със 106:99 над Финикс в другия неделен мач от НБА.