Оклахома Сити се наложи над гостуващия Сан Антонио Спърс със 109:103 и изравни на 2-2 победи резултата във финалния плейоф в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Кевин Дюрант вкара 16 поредни точки в четвъртата част и завърши с 36 точки за втората поредна домакинска победа на тима си в серията. Той добави 6 борби и 8 асистенции. Серж Ибака допринесе с рекордните в кариерата си 26 точки, а Кендрик Пъркинс завърши с 15 точки и 9 борби.

Тим Дънкан беше лидер за гостите с 21 точки, а Коуи Ленърд се отличи със 17 точки и 9 борби за шпорите.

След равностойна първа част Оклахома направи силни минути преди почивката и се оттегли с аванс от 55:43. Сан Антонио стигна до 71:73 в края на третата част, но за повече нямаше сили. Домакините не допуснаха обрат, въпреки че 3:33 минути преди края авансът им беше само 5 точки при 95:90.