Лидерът в Западната конференция Голдън Стейт постигна нова победа при визитата си на Изток и този път се наложи над Ню Йорк със 106:92. Дреймънд Грийн вкара 20 точки и взе 13 борби, а дебютът на Стив Кър като наставник на Никс се оказа неуспешен. Стивън Къри добави 22 точки, а Клай Томпсън се отличи с 16. Воините подобриха личния си баланас на 40/9, като са лидери в Конференцията, докато нюйоркчани имат едва 10 победи от 51 мача и са на дъното на Изток.

Кармело Антъни не игра за домакините, а в негово отсъствие Лангстън Галоуей вкара 15 точки. Антъни Дейвис контузи дясното си рамо при падане след поднасяне към коша на Чикаго, а Биковете се наложиха като гости на Ню Орлиънс със 107:72. Пау Гасол вкара 20 точки и взе 15 борби, Дерик Роуз добави също 20 точки. Биковете имат вече баланс 40/11 след днешната победа.

Дейвис се опита да вкара през гърба на Тайрики Евънс, но не успя да извие тялото си и падна на пода почти по гръб. Лошата новина за отбора му е, че той тъкмо започна да влиза във форма и вкара 41 точки в петък в Оклахома. Далас се наложи над Портланд със 111:101 след продължение, а победата изкова Дирк Новицки. Германският център вкара общо 25 точки в мача, но съвсем накрая наниза решителна тройка.

Две минути преди края на редовното време гостите имаха аванс от 11 точки, който обаче пропиляха и затвърдиха мнението, че като гости не играят добре. За тях това е 7-а поредна загуба при визитите, но все пак запазват 1-ата позиция в Северозападната дивизия с баланс 34/17. От друга страна Маверикс вкараха първите 9 точки в допълнителното време и заедно със серията от края на редовното направиха 22:2 точки. Чандлър Парсънс вкара 20 точки за победителите, 10 от които в последната четвърт и допълнителното време. За гостите точни бяха Деймиън Лилард с 26 и ЛаМаркъс Олдридж с 25.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Ню Орлиънс- Чикаго 72:107

Вашингтон- Бруклин 114:77

Ню Йорк- Голдън Стейт 92:106

филаделфия- Шарлот 89:81

Далас- Портланд 111:101 след продължение

Милуоки- Бостън 96:93

Юта- Сакраменто 102:90