Джеф Тийг отбеляза 23 точки за отбора на Атланта, който победи Голдън Стейт със 124:116 в мач между лидерите в двете конференции на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Хоукс остават начело с 42:9 победи, докато Уориърс са с три мача по-малко и с баланс 39:9.

Очаквано, мачът в Атланта беше изключително интересен и двата отбора дори се оттеглиха на полувреме при равенство. Хоукс обаче бяха по-добри от своите съперници в следващите минути и започнаха последната четвъртина с аванс от четири точки, които бяха увеличени на десет след две последователни тройки на Майк Скот и Кайл Корвър. Ал Харфорд пък довърши гостите от Оукланд с "дабъл-дабъл", оформен при 12 точки и 14 спечелени борби.

Уориърс заложиха на агресивна игра в нападение и повечето топки минаваха през Стивън Къри и Клей Томпсън, а те завършваха атаките с висок процент успеваемост. В крайна сметка Томпсън наниза 29 точки, а Къри се отчете с 26, но Голдън Стейт загуби за първи път в последните си четири мача.

Антъни Дейвис отбеляза 41 точки и наниза тройка със сирената за победа на Ню Орлиънс със 116:113 срещу Оклахома в друг изключително драматичен мач от петъчната програма на НБА. Дейвис спечели и десет борби в дуела срещу гарда Ръсъл Уестбруук, който от своя страна завърши двубоя с рекордните за кариерата си 48 точки, 11 асистенции и девет борби.

Уестбруук, който отбеляза 45 точки в сряда вечер в Ню Орлиънс, направи две поредни успешни хвърляния от бялата линия само 1.2 секунди преди края, с което изравни резултата. Тайрик Еванс обаче подаде на Дейвис и той стреля през опита за чадър на Кевин Дюран, а топката влетя в мрежичката и Ню Орлиънс спечели изненадващо срещу фаворита Оклахома Сити.

Калвин Майлс отбеляза 26 точки, а Джордж Хил завърши ключово разиграване за четири в самия край на мача, благодарение на което Индиана победи със 103:99 Кливланд. Това сложи край на серията на Кавалиърс от 11 поредни победи.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Бруклин - НЙ Никс 92:88
Индиана - Кливланд 103:99
Орландо - ЛА Лейкърс 103:97 след продължение
Торонто - ЛА Клипърс 123:107
Атланта - Голдън Стейт 124:116
Бостън - Филаделфия 107:96
Детройт - Денвър 98:88
Хюстън - Милуоки 117:111