Кайри Ървинг вкара решаващия кош от зоната за три точки при победа на Кливланд със 101:97 над Финикс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Успехът съхрани огромния аванс на Кавалиърс в Източната конференция, като те заемат първото място с 20 победи и 9 загуби срещу баланс 20/13 на преследвача Атланта.

Брендън Найт съкрати пасива на Финикс на една точка само 1:27 минути преди края с точен изстрел от тройката, а в последвалата атака Леброн Джеймс пропусна хвърляне под коша. И тново Найт беше точен отвъд бялата линия, но този път неговият изстрел не беше признат за редовен заради нарушение в атака на Тайсън Чандлър.

И именно тогава, при резултат 96:95, дойде мигът на Ървинг. Пойнт гардът на Кливланд вкара решаващия кош 21.9 секунди преди сирената и с изтичането на таймера, за да донесе победата на своя тим.

В четвъртия си мач след завръщане от лечение на контузия Ървинг наниза общо 22 точки, докато Ърл Смит добави 17, а Кевин Лов се отчете с 16. Леброн Джеймс завърши мача с необичайните 14 точки, след като не успя да вкара трите си стрелби в последната четвъртина.

Стеф Къри преодоля трудно начало на мача на Голдън Стейт срещу Сакраменто, за да отбележи общо 23 точки при победата на шампионите със 122:103. Най-добрият играч на НБА за изминалия сезон записа шести трипъл-дабъл в кариерата си с 14 спечелени борби и десет асистенции, а Уориърс подобриха баланса си до 29/1 и останаха непобедени в 33 поредни мача като домакини.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Шарлът - ЛА Лейкърс 108:98
Индиана - Атланта 93:87
Орландо - Ню Орлиънс 104:89
Вашингтон - ЛА Клипърс 91:108
Маями - Бруклин 105:111
Чикаго - Торонто 104:97
Далас - Милуоки 103:93
Сан Антонио - Минесота 101:95