Шампионът в НБА на Голдън Стейт Уориърс, без контузения си лидер Стеф Къри, претърпя загуба в гостуването си на Далас Маверикс с 91:114. Тя беше едва втора за "Воините" от началото на новия сезон.

Домакините бяха по-добрият отбор през всичките минути и спечелиха отделните части с 27:21, 33:21, 27:26 и 27:23, като максималната им преднина достигна 30 точки в хода на третата четвърт.

Хосе Хуан Бареа завърши с 23 точки, а Заза Пачулия с дабъл-дабъл (14 точки и 15 борби). За гостите Йън Кларк реализира 21 точки, но това се оказа крайно недостатъчно за успех.

Звездата на Уориърс Къри вероятно ще пропусне и днешния мач с Хюстън зарази травмата в левия крак. Голдън Стейт имат 29 победи от 31 срещи този сезон и са най-добре представящият се отбор в НБА.