Брадли Бийл вкара 43 точки, а Ръсел Уестбрук приключи с 35, както и 15 борби и 13 асистенции за успеха на Вашингтон над лидера в НБА Юта Джаз със 131:122. За Уестбрук това е 13-и трипъл-дабъл през сезона.

Вашингтон прекъсна серията си от пет поредни поражения и девет в директните двубои с Юта, като има 15 победи от 40 мача през този сезон, които обаче го класират 4-и в Югоизточната дивизия.

За Джазмените Донован Мичъл вкара за втори път през този сезон 42 точки. Юта все още е на върха в генералното класиране с баланс 29/11, но тимът има четири поражения от 6 мача от началото на март до момента. Джо Ингълс направи личен рекорд с 34 точки, от които осем тройки.

Вашингтон започна мача много активно и поведе с 23:12 5:02 минути след началото на срещата, а малко преди края на първото полувреме преднината им вече беше 60:40. 6:20 минути преди края на срещата Юта намали на 105:112, но това беше и най-доброто им доближаване до противника.

Друг аутсайдер- Минесота Тимбъруулвс записа едва 10-а победа от началото на първенството, след като се справи с Финикс като гост със 123:119. Антъни Едуардс вкара рекордните в кариерата си 42 точки, а Карл-Антъни Таунс добави 41, а при Горските вълци се наблюдава съживяване след Мача на звездите, като имат три победи от пет мача.

Едуардс вкара 15 от 31 опита за стрелба, докато Таунс беше дори по-ефективен, реализирайки 15 от 24 изстрела и 5 от 7 от тройката.

Дивайн Буукър се отличи с 35 точки за Финикс, които имат едва пето поражение в последните си 23 мача. Иначе те са 2-и в Тихоокеанската дивизия с 26/13.

Точно пред тях е Лейкърс, който се справи с Шарлът като домакин със 116:105. Леброн Джеймс наниза 37 точки, а така и взе 8 борби и подаде 6 асистенции. С тази победа Езерняците се придвижиха на 2-о място в цялата Западна конференция.

Денис Шрьодер се отличи с 22 точки и 7 асистенции за защитаващите титлата си Лейкърс, които играят без Антъни Дейвис от средата на февруари насам.

Портланд се изкачи на 2-о място в Северозападната дивизия, където има равен баланс с Денвър, побеждавайки Ню Орлиънс Пеликанс със 101:93. Деймиън Лилард отбеляза 36 точки, 21 от които в първата четвърт на мача. Инис Картър се включи с 16 точки и 13 рибаунда, а Кармело Антъни прибави 15 пункта. Това е и втора победа за Портланд над същия съперник след вторник вечер.