Кливлънд се наложи със 109:108 над Голдън Стейт в повторение на финала в НБА от миналия сезон.

Двубоят бе невероятно украшение на Коледния ден в Лигата, и се реши буквално в последните секунди.

Виж как машината Кайри закопа отново Голдън Стейт

Двата тима се гонеха непрекъснато в резултата, като Голдън Стейт успя на няколко пъти да вземе малко по-сериозен аванс.

В последната четвъртина преднината бе и най-голяма - 14 точки за Уориърс, с 10 минути до края. Ветеранът Ричард Джеферсън обаче удари страшно рамо на ЛеБрон Джеймс и компания, и върна Кливлънд в играта.

Кайри Ървинг също се развихри за Кавс, и именно той изравни за 103:103 с малко повече от две минути на часовника.

NBA Коледа

Ървинг направи и решителната стъпка към победата, като вкара феноменален кош 3.4 секунди преди сирената. Кевин Дюрант овладя в последната атака за Голдън Стейт, но бе спрян чисто и не успя да отправи изстрел.

ЛеБрон Джеймс завърши с 31 точки и 13 борби за Кливлънд, Кевин Лав добави 20 точки, а Ървинг финишира с 25 точки, шест борби, 10 асистенции и седем откраднати топки.

Кевин Дюрант реализира 36 и взе 15 борби за Голдън Стейт, Клей Томпсън вкара 24, а Стеф Къри - 15.