Бостън успя да излъже Ню Йорк като гост в първия мач от Коледния ден в НБА, и се наложи със 119:114 с доста атрактивни изпълнения.

Ню Йорк доминираше в първата четвърт, успя да дръпне в резултата, но не и да удържи устрема на гостите във втория период. Бостън направи силна серия на финала на полувремето, и поведе с 56:48 на почивката.

Бостън не само водеше през второто полувреме, но и до голяма степен изглеждаше да е решил нещата в своя полза, преди Кристапс Порзингис и Кармело Антъни да изравнят с мощна поредица в коша на Селтикс.

Минута преди края, резултатът бе равен - 112:112.

Маркъс Смарт наниза решителна тройка за Бостън, Кармело Антъни направи грешка, а Ал Хорфорд подпечата успеха на Селтикс с чадър срещу Порзингис.

Айзия Томас вкара 27 точки за Бостън, като гостите взеха втора победа над Ню Йорк този сезон.

За домакините Антъни вкара 29, а Дерик Роуз бе на ниво с 25.