ЛеБрон Джеймс завърши с 22 точки, 14 асистенции и 12 борби при победата на Лос Анджелис Лейкърс със 112:104 срещу Ню Орлиънс в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Джеймс записа трети "трипъл-дабъл" за сезона и 76-и в кариерата си, а Лейкърс постигна шеста поредна домакинска победа.

Кайл Кузма беше най-резултатен с 23 точки за "езерняците", а Брандън Инграм добави 18, а Ивица Зубач направи личен рекорд за сезона от 16 точки и 11 борби.

За тима на Ню Орлиънс, който губи в трети пореден мач, Антъни Дейвис се отличи с "дабъл-дабъл" - 30 точки и 20 борби, а Джулиъс Рандъл записа 21 точки и 8 борби.

Милиоки победи Бостън със 120:107 точки и записа шести успех в последните седем мача.

Янис Адетокубо завърши с 30 точки, 8 борби и 5 асистенции за Милуоки. Крис Мидълтън се разписа с 21 точки и 9 борби. Ерик Бледсоу добави 16 точки.

Джейлън Браун беше най-резултатен за Бостън с 21 точки и 7 борби. Джейсън Тейтъм реализира 20.

Юта разгроми Портлънд със 120:90 и нанесе най-тежката загуба на тима от 2004 година насам.

За победителите Рики Рубио вкара 24 точки и направи 8 асистенции. Кайл Корвър добави 18 точки, Джей Краудър отбеляза 16.

Деймиън Лилард завърши с 19 точки за Портланд.

Торонто спечели срещу Кливланд със 126:110, след като Кауай Ленърд вкара рекордните си за сезона 37 точки.

Огугуа Ануноби добави 21 точки, а Паскал Сиакам записа 15 точки и 10 борби.

Трима основни играчи на Торонто пропуснаха мача заради различни контузии - Кайл Лоури, Серж Ибака и Дани Грийн.

За Кливланд най-резултатен беше Джордън Кларксън с 20 точки.

Бъди Хийлд вкара четири ор шестте си тройка в последните осем минути и половина и помогна на Сакраменто да победи Мемфис със 102:99.

Хийлд завърши с 28 точки, а Де'Арън Фокс добави 14 точки и 8 асистенции.

За Мемфис Майк Конли записа 23 точки и 7 борби.

Индиана спечели като гост на Бруклин със 114:106, а Виктор Оладипо вкара 14 от своите 26 точки в последната четвърт.

Сан Антонио победи Минесота със 124:98, а домакините стигнаха до рекордните за сезона 19 тройкив мача.

Брин Форбс завърши с 22 точки за победителите, а Марко белинели вкара 17. Сан Антонио печели за седми път в последните осем мача.

Андрю Уигинс беше най-резултатен за Минесота с 15 точки. Дерик Роуз не игра през второто полувреме заради болки в левия глезен.

Шарлът спечели срещу Детройт с 98:86, Атланта победи Ню Йорк Никс със 114:107, а Чикаго надделя над Орландо с 90:80.

Лаури Марканен записа личен рекорд за сезона от 32 точки, а "биковете" постигнаха едва трети успех в последните си 15 мача./БТА