Маями Хийт надви Хюстън Рокетс със 109:103 в своята зала "Американ Еърлайнс Арина" и прекъсна серия от четири поражения в НБА.

Резултатът на почивката беше равен (53:53), а третата четвърт също не излъчи победител (26:26). Така решителна се оказа последната част, която "горещите" спечелиха с 30:24.

Най-резултатен за домакините стана Горан Драгич, а на "ракетите" не им помогна трипъл-дабъл на Джеймс Хардън - 40 точки, 12 борби и 10 асистенции.

Сан Антонио Спърс спечели трудно домакинския си мач срещу Минесота Тимбъруулвс със 122:114. Кауай Ленърд допринесе за успеха на "шпорите" с 34 точки, Ламаркъс Олдридж добави 29, Тони Паркър - 14.

Лос Анджелис Лейкърс претърпя пето поредно поражение, отстъпвайки пред Денвър Нъгетс със 121:127. Никола Йокич се отличи с 29 точки и 15 борби за Денвър, а за "езерняците" Лу Уилямс реализира 24 точки.

Тимът на Бруклин Нетс пък допусна 11-а поредна загуба, след като бе победен от гостуващия Торонто Раптърс със 109:119. Демар Дероузън реализира 36 точки и 11 борби за гостите, който записаха четвърта поредна победа.

В много оспорван мач Далас Маверикс победи Чикаго Булс с 99:98 като гост. Успехът на Далас осигури Уесли Матюс с точен изстрел от зоната на трите точки 11,7 секунди преди финалната сирена. /БГНЕС