Голдън Стейт Уориърс взе реванш и разби шампионите от Кливланд Кавалиърс със 126:91 у дома в дербито на Националната баскетболна асоциация.

В деня на Мартин Лутър Кинг "воините" бяха впечатляващи в атака, като отбелязаха феноменалните 78 точки още до почивката.

Момчетата на Стивън Кър намалиха оборотите след това, но все пак постепенно увеличаваха преднината си, като в един момент тя достигна 39 точки, преди в крайна сметка домакините да спечелят със 126:91.

Най-резултатен за победителите бе Клей Томпсън с 26 точки и 5 успешни стрелни от далечно разстояние, Стеф Къри завърши мача с 20 точки и 11 асистенции, Кевин Дюрант се отчете с 21 точки, а Дреймънд Грийн реализира третия си трипъл-дабъл от началото на сезона - 11 точки, 13 борби и 11 асистенции.

Пейката на Голдън Стейт също бе на много високо ниво - Андре Игуодала се включи с 14 точки и 5 асистенции, а Шон Ливингстън отбеляза 13 точки за 15 минути при стрелба 6/7.

За Кавалиърс Леброн Джеймс вкара 20 точки и добави 8 борби, но стреля едва 33 процента, а още по-ниска бе успеваемостта на Кайри Ървинг - 31.6 процента за 17 точки.

След този успех Уориърс са с баланс 35 победи и 6 загуби от началото на сезона, докато Кливланд има 29 успеха и 11 поражения в актива си.