Лука Дончич реализира 34 точки, 12 борби и 12 асистенции за победата на Далас Маверикс със 128:110 като домакин на Лос Анджелис Лейкърс в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Словенският баскетболист вкара 12 от своите 23 опита от игра, включително четири тройки, преди да бъде оставен на пейката през цялата последна четвърт. За Дончич постигнатият „трипъл-дабъл“ бе десети през сезона и общо 46-и в кариерата му.

Реджи Бълок завърши със 17 точки, а 14 добави Давис Бертанс. За Маверикс това бе четвърта поредна победа като домакини и четвърти успех в последните пет мача на отбора.

Тимът на Лос Анджелис Лейкърс, който беше без звездите си ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, загуби трети пореден двубой в НБА. Малик Монк бе най-резултатен за „езерняците“ с 28 точки, а Ръсел Уестбрук реализира 25 в срещата.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Милуоки записа успех като гост на Филаделфия със 118:116 след 40 точки, 14 борби и 6 асистенции за Янис Антетокумпо. Той направи чадър срещу Джоел Ембийд при оставащи 1.6 секунди и донесе победата на Бъкс. Крис Мидълтън добави 22 точки1 9 болби 7 асистенции, а Джру Холидей се включи с 18 ночки и 10 асистенции за гостите.

Джеймс Хардън поведе домакините 32 точки и 9 асистенции, докато Ембийз завърши с 29 точки, 14 борби и 7 асистенции. Филаделфия загуби втори пореден мач.

69 снимки

Победа като гост постигна и Чикаго над Вашингтон със 107:94. Демар Дероузан отбеляза 14 от своите 32 точки в четвъртата част, а Никола Вучевич се включи с 27 точки за успеха на „биковете“. Зак Лавин пък вкара всичките си 14 точки във втората четвърт. Руи Хачимура бе най-резултатен за домакините с 21 точки.

Кевин Дюрант отбеляза 41 точки и овладя 11 борби за победата на Бруклин над Детройс със 130:123 като домакин в Националната баскетболна асоциация. Дюрант реализира 16 точки в третата четвърт, а Кайри Ървинг добави 24 точки във втория си домакински мач за Нетс от началото на сезона.

В последната среща от вечерта в НБА Лос Анджелис Клипърс надигра като домакин тима на Юта със 121:115 след 34 точки, 2 борби и 6 асистенции на Пол Джордж.