Лос Анджелис Лейкърс унищожи Голдън Стейт Уориърс със 127:97 в третия мач от полуфиналната плейофна серия в НБА. Така "езерняците" поведоха с 2:1 в серията, в която се играе до 4 успеха.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Началото на двубоя не предвещаваше сериозния крах, който "войните" претърпяха. След първава четвърт Стеф Къри и компания имаха аванс от 30:23. В началото на втория период преднината на гостите дори стана двуцифрена - 40:29. Последва серия от 22:2 за Лейкърс, с която домакините поведоха с 51:42, а на почивката имаха аванс от 59:48.

През второто полувреме "езерняците" отново имаха тотална доминация, като преднината им достигна цели 34 точки при 121:87.

С "дабъл-дабъл" за победителите се отчете Антъни Дейвис - 25 точки и 13 борби. ЛеБрон Джеймс добави 21 точки, а към тях по 8 асистенции и борби. ДиАнджело Ръсел също се отчете с 21 точки.

За Голдън Стейт Стеф Къри вкара 23 точки, а Андрю Уигинс добави още 16 точки и 9 борби.