В двубой от редовния сезон в НБА Торонто Раптърс обърна Далас Маверикс със 110:107 с изключително силна последна част.

Торонто съумя да спечели първата част с 20:17, но във втората част Далас направи сериозна разлика, след като я спечели с 34:22 и се оттегли на почивка с аванс от 9 точки - 51:42.

В третата част Маверикс настъпи здраво опонента си и спечели третата част с 35:21, за да направи разликата доста сериозна до 86:63.

Разлика от 30 точки беше стопена, за да може Торонто да се върне в двубоя. В заключителните минути настъпи истинска драма като Торонто съумя да поведе в резултата със 101:97, а до края на двубоя оставаха една 3 минути и 20 секунди. Кайл Лаури и резервите на Торонто съумяха да направят невероятен обрат. 41 точки за Раптърс в рамките на само 9 минути, но в следващите две те съумяха да реализират само 2.

Така в заключителните секунди на мача Торонто съумя да вземе двубоя. За победителите с 32 точки се отличи Кайл Лаури, той записа 10 асистенции и 8 борби. Крис Буше добави 21 точки и 7 борби, а с 18 точки завърши Холис-Джеферсън.

За Далас Джейлън Брънсън се отчете с 21 точки, 9 асистенции и 4 борби, но това не беше достатъчно за успеха. Порзингис се отчете с 19 точки и 12 борби, а 17 точки реализира Дуайт Пауъл.