Янис Антетокумбо вкара 21 точки, взе 8 борби и подаде 11 асистенции за успеха на Милуоки Бъкс над Детройт със 115:105, като остават начело в цялата Лига с 36 победи и 13 поражения. Другият факт е, че Милуоки остава единственият отбор в Лигата през сезона, който не е допуснал две поредни поражения.

Бруук Лопес вкара 12 от всичките си 14 точки в първата четвърт от мача, когато пък Антетокумбо беше ограничен само до три отбелязани точки, сядайки на пейката с две лични нарушения. Ерик Бледсо вкара 20 точки за успеха на Бъкс, а резервата Пат Конафтън добави 16. Крис Мидълтън остана с 15, а Тони Снел наниза 11 за седмата победа в осемте последни мача на тима.

Реджи Джаксън вкара 25 за Детройт- негов личен рекорд през сезона, а Андре Дръмонд остана с 20 и 13 борби. Блейк Грифин приключи мача с 18 точки, 9 асистенции и 7 борби, а след четвъртата загуба в последните пет мача Детройт заема 3-о място в Централната дивизия с 21/28.

Лидерът в Югозападната дивизия Хюстън изненадващо падна у дома от Ню Орлиънс, но остава начело в потока си. Джаалил Окафор реализира 27 точки за успеха на Пеликанс със 121:116. Хюстън водеше дълго време в резултата, а да бъде задържана преднината не помогнаха и 37-те точки на Джеймс Хардън. Хардън увеличи серията си от мачове с 30 и повече точки на 24 поредни, но нощта за него не беше много успешна в стрелбите, след като реализира едва 11 пъти от 32 опита в стандартни ситуации и 6 от 18 от тройката. Личната му статистика се допълва от 11 борби, 6 асистенции и 6 откраднати топки. Джейрю Холидей пък се отличи с 19 точки за Ню Орлиънс, 3-и в Югозападната дивизия с 23 победи от 51 мача. За Пеликанс не игра звездата им Антъни Дейвис, който пропуска шести пореден мач заради травма в ръката.

Сан Антонио Спърс победи със 126:124 Финикс благодарение на забивка на Руди Гей със сирената, като така 38-те точки на Дивайн Буукър не се оказаха важни за евентуален успех на Слънцата. Сан Антонио е на 2-о място в Югозападната дивизия, докато Финикс е на дъното на Западната конференция. ЛаМаркъс Олдридж отбеляза 29 точки, а също така взе 14 борби за Сан Антонио. Въпреки че играха без контузения ДеМар ДеРоузън, Шпорите имаха достоен негов заместник в лицето на Руди Гей, който прибави 16 точки, 5 борби и 5 асистенции. Победата над този съперник е 11-а подред за Сан Антонио.

Продължава отличното представяне на Филаделфия, която отнесе Лейкърс със 121:105 като гост. Джоуел Ембийд вкара 28 точки, а Джими Бътлър прибави 20, като 76-ърс са на 2-а позиция в Атлантическата дивизия с 33 победи и 18 загуби. Ембийд взе и 11 борби, като води в листата на НБА с 34 мача, в които има поне 20 точки и 10 рибаунда. Той падна лошо на гърба си в началото на четвъртата част при опит да вкара с поднасяне, но се оказа, че няма сериозно нараняване и се върна в игра в края на срещата./НБА