Денвър Нъгетс победи ЛА Лейкърс със 132:126 в първи мач от финалите на Западната конференция в NBA. В основата на успеха на "буците" беше Никола Йокич, който се отличи с "трипъл-дабъл". Сърбинът вкара 34 точки, хвана 21 борби и направи 14 асистенции.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Денвър дръпна на своя съперник с 12 точки още през първата част, а до полувремето увеличи преднината си на 18. В началото на второто полувреме Денвър вече имаше преднина от 21 точки . До края на третата част "езерняците" намалиха пасива си до 14 точки, а в четвъртата част домакините едва удържаха своя съперник, за да стигнат до успех с шест точки.

Джамал Мъри допринесе с 31 точки за успеха на домакините, а Кентавиъс Калдуъл-Поуп вкара още 21 точки.

За ЛА Лейкърс Антъни Дейвис вкара 40 точки и добави 10 борби, а ЛеБрон Джеймс беше близо до "трипъл-дабъл" с 26 точки, 12 борби и 9 асистенции.