Отборът на Сакраменто Кингс победи като гост Лос Анджелис Лейкърс със 141:137 след три продължения в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). ДеАрън Фокс реализира 34 точки и 8 асистенции, а Бъди Хийлд добави 25 точки за зрелищния успех на Сакраменто. Тайрийз Халибъртън се включи с 19 точки, 9 асистенции, 6 борби и 5 откраднати топки за гостите, които наваксаха изоставане от 13 точки в последната част.

ЛеБрон Джеймс завърши с 30 точки, 11 асистенции и 7 борби, а Ръсел Уестбрук се отчете с 29 точки, 11 асистенции и 10 борби за Лос Анджелис Лейкърс, който допусна пета загуба в последните си седем мача. Антъни Дейвис допринесе с 23 точки и 8 борби.

Сакраменто поведе със 135:128 точно 1:52 минути преди края на третото продължение, Лейкърс намалиха до 2 точки при 139:137, а при оставащи 6.5 секунди Хийлд бе точен от наказателната линия.

Ню Орлиънс надви Юта като гост с 98:97 точки в друга среща от НБА. Девонте Греъм вкара ключова тройка 1.9 секунди преди края, а Брандън Инграм реализира 21 точки за успеха на Ню Орлиънс. Боян Богданович бе най-резултатен за Юта Джаз с 23 точки, включително 3 тройки.

Мемфис отстъпи у дома пред Атланта със 100:132. Джа Морант напусна в първата част заради контузия на лявото коляно, а Мемфис така и не се възстанови в срещата. Трей Йънг поведе Атланта към седмата поредна победа с 31 точки и 10 асистенции.

Голдън Стейт се наложи над Портланд със 118:103. Стеф Къри отбеляза 32 точки за успеха на домакините, като победата бе десета поредна у дома за Уориърс. Андрю Уигинс вкара 25 точки, а Дреймънд Грийн допринесе с 12 точки, 12 асистенции и 8 борби.

Лос Анджелис Клипърс се справи с Детройт със 107:96, като Реджи Джаксън реализира 21 точки, а Терънс Ман добави 16 точки и 10 борби. Пол Джордж се отчете с 12 точки, 5 борби и 4 асистенции за Клипърс, който бяха загубили четири от последните си 6 мача.

Денвър отстъпи у дома пред Милуоки със 109:120, а Сан Антонио Спърс победи Бостън с 96:88 като домакин.

Отборът на Вашингтон се наложи като гост на Оклахома с 99:101, а Индиана надигра тима на Торонто със 114:97 в друг мач от редовния сезон на НБА след 23 точки и 18 борби на Домантас Сабонис.

Орландо загуби като домакин на Чикаго с 88:123, Ню Йорк също допусна домакинско поражение от Финикс с 97:118. Девин Букър реализира 32 точки за Финикс, който регистрира 15-та поредна победа, за да изравни второто най-добро постижение в историята на клуба.

В друга среща от НБА съставът на Шарлът победи Минесота със 133:115 точки.