Хюстън Рокетс допусна 14-а поредна загуба в Националната баскетболна асоциция след поражение от Сакраменто със 105:125. Виктор Оладипо се отличи с 23 точки и 8 асистенции, но усилията му не бяха достатъчни за Хюстън. Де Аарън Фокс бе най-полезен за успеха на Сакраменто с 30 точки, 9 асистенции и 7 борби.

Бруклин победи Бостън със 121:109 в друга среща от тази нощ. Кайри Ървинг наниза 40 точки, а Джеймс Хардън завърши с дабъл-дабъл - 22 точки и 10 борби за 12-ия успех в последните 13 мача на Бруклин.

Финикс записа пета поредна победа след 127:121 над Портланд. Девин Буукър се завърна след контузия в коляното, заради която пропусна Мача на звездите и вкара 35 точки за "слънцата". Деймиън Лилард бе най-резултатен за Портланд с 30 точки.

Милуоки спечели убедително срещу Ню Йорк със 134:101. Янис Антетокунбо, който в неделя спечели приза на MVP в Мача на звездите, записа третия си трипъл-дабъл за сезона с 24 точки, 10 борби и 10 асистенции за 29 минути игра при успеха на Бъкс.

Убедителна победа записа и тимът на Лос Анджелис Клипърс, който надигра Голдън Стейт със 130:104. Крилото Кауай Ленард допринесе с 28 точки за Клипърс, а Пол Джордж добави 17 точки. Звездата на Уориърс Стеф Къри реализира едва 14 точки и неговият тим допусна четвърта поредна загуба.

Тони Снел вкара тройка със сирена и Атланта победи Торонто със 121:120. Атланта губеше с 15 точки разлика, но успя да навакса пасива в последните шест минути на мача и да стигне до победата в сетния миг. Трей Йънг завърши с 37 точки за тима на Атланта, който печели трети пореден мач.