Дуейн Уейд вкара тройка със сирената и донесе победата на Маями над гостуващия шампион Голдън Стейт със 126:125 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Домакините пропиляха преднина от 24 точки при 69:45 малко преди почивката, след което през втората част гостите постепенно обърнаха развоя на мача и 18 секунди преди края дори водеха със 124:120, преди Уейд да наниже две поредни тройки и все пак да спечели двубоя за Маями.

Той завърши с 25 точки и 7 борби, а Горан Драгич беше най-резултатен за победителите със 27 точки. Клей Томпсън беше най-добър за шампионите с 36 точки, а Кевин Дюрант допринесе с 29, но пропусна един наказателен удар 14 секунди преди края, който в последствие се оказа решаващ. Стеф Къри се отличи с 24 точки.

Лос Анджелис Лейкърс надделя над гостуващия Ню Орлиънс със 125:119 след 33 точки, 10 асистенции и 6 борби на ЛеБрон Джеймс. Брандън Инграм добави 23 точки, а Рахон Рондо завърши с "дабъл-дабъл" с 11 точки и 16 асистенции.Джулиъс Рандъл вкара 35 точки за гостите.

Хюстън спечели срещу домакина Шарлът със 118:113, въпреки че Джеймс Хардън нямаше особено добър ден при стрелбата. Брадата завърши с 30 точки, но вкара едва 10 от 29 опита от полето и само 1 тройка от 11 опита. Клинт Капела допринесе с 23 точки и 17 борби. Кемба Уокър беше лидер на домакините с 35 точки, а Джереми Лам завърши с 18 точки и 14 борби.

Трей Йънг наниза 36 точки, а Джон Колинс добави 34, при успеха на Атланта като домакин на Минесота със 131:123 след продължение. Редовното време завърши 118:118, като Дерик Роуз пропусна да донесе успеха на гостите със сирената.

Карл-Антъни Таунс беше най-добър в мача с 37 точки и 18 борби за Минесота, а Роуз завърши с 18 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Кайри Ървинг вкара 31 точки, но това не помогна на Бостън да избегне четвърто поредно поражение след 92:97 като домакин на Портланд. Деймиън Лилард се отличи с 33 точки за гостите, 21 от които през второто полувреме.

Ерик Бледсоу записа "трипъл-дабъл" с 26 точки, 13 асистенции и 12 борби, а лидерът в НБА Милуоки постигна шеста поредна победа след 141:140 над домакина Сакраменто с продължение.

Бледсоу изравни 11.4 секунди преди сирената на редовното време за 126:126, а в последствие домакините не успяха да организират добра атака и дори не отправиха изстрел към коша.

Малкълм Брогдън допринесе с 25 точки за победителите, а Крис Мидълтън и Никола Миротич нанизаха по 21 точки. Звездата на тима Янис Адетокунбо вкара едва 17 точки при завръщането си на полето след травма на коляното. Бъди Хийлд беше най-добър за домакините с 32 точки.

Новобранецът Лука Дончич завърши с 26 точки и 10 борби, а Далас прекъсна серията си от пет поредни загуби след 110:101 над Индиана като домакин. Боян Богданович вкара 22 точки за гостите.

Брадли Бийл реализира 31 точки и помогна на Вашингтон да победи Бруклин със 125:116 като гост. Зак ЛаВайн пък се отличи с 30 точки при успеха на Чикаго над домакина Мемфис със 109:107. /БТА